ריתוך מתכות / פחים במפעל ס.ר.י מערכות

ריתוך

ריתוך מתכות / פחים במפעל ס.ר.י מערכות

ריתוך

עובד מבצע ריתוך מתכת במפעל

מכונות ריתוך בס.ר.י.

ב-ס.ר.י מתכות אנו מבצעים עבודות ריתוך באמצעות מכונות ריתוך מתקדמות, שמסוגלות לבצע ריתוך למתכות שונות (אלומיניום, נירוסטה וברזל)  בשיטת  MIG  ו TIG .

עד כמה שמנסים להגיע לאחידות בעת פעולת הריתוך, לעיתים יש לתת למוצר מוגמר חיזוקים אסתטיים. לפיכך, בחברה ישנו גם צוות הממונה על ליטוש המתכות לאחר הריתוך. בשל העובדה שפעולת הריתוך גורמת לעיתים לבליטות וגירודים שונים, הלוחות עוברים ליטוש, החלקה והשחזה של הבליטות המיותרות כדי שהלקוחות יקבלו מוצר מוגמר ואיכותי.

שיטות הריתוך

ישנן מספר שיטות ריתוך ביניהן: ריתוך באמצעות בלון חמצן ובלון אצטלין, ריתוך ARC, ריתוך SWAM, ריתוך בלייזר, ריתוך אינקוול, ריתוך באמצעות רובוט וריתוך ורטיקלי. בחרנו להתמקד בשלושת השיטות העיקריות והנפוצות ביותר של הריתוך.

שיטה 1: ריתוך נקודות

ריתוך נקודות היא שיטה הפועלת בחימום של אזור הריתוך באמצעות זרם חשמלי גבוה. הזרם מועבר לגופים המיועדים לריתוך, בדרך כלל לוחות פח, בנקודות המפגש ביניהם לזמן קצר. שיטה זו אינה מחייבת בחומר מילוי או בקשת חשמלית כמו שיטות אחרות. זוהי השיטה היעילה ביותר לריתוך פח מעובי של חצי מ"מ ועד לעובי של 3 מ"מ.

שיטה 2: ריתוך TIG

גם זוהי שיטה הנעשית בטמפרטורה גבוהה בהתאם לחומר אותו מרתכים בצורה מדויקת ובאיכות גבוהה, אך בשונה מריתוך נקודות יש להשתמש בחומר מילוי בזמן הריתוך. זוהי שיטה יעילה למפעלים תעשייתיים אך בניגוד לריתוך נקודות היא קשה לתפעול כיוון שהיא פועלת בצורה ידנית. כלומר, בעזרת הידיים ולחץ של כף הרגל על הדוושה.

שיטה 3: ריתוך MIG

שיטה זו נפוצה ומתקדמת הנעשית גם היא באמצעות אלקטרודות המפעילות לחץ על לוחות הפח ובקשת חשמלית המייצרת חום. בשונה מריתוך נקודות, הריתוך יכול להיעשות באמצעות גז ארגון, פחמן דו חמצני או הליום. הגז למעשה מגן על הקשת החשמלית על מנת למנוע חמצון וזיהום ולכן התוצר יוצא נקי ועמיד. שיטה זו ניתן לתפעל בצורה ידנית או אוטומטית וניתן לבחור האם להזרים לה מתח חשמלי קבוע, גבוה או נמוך.

שימושים אופייניים

ריתוך בשיטותיו השונות מיועד לשימוש תעשייתי בכל הקשור למכונות אוטומטיות ורובוטים המייצרים מוצרים מרכיבים זעירים או גדולים. ריתוך נקודות מבוקש מאוד לצורך חיבור יריעות פח, אלומיניום, נירוסטה וברזל. עושים בו גם שימוש בעיקר בתעשיית הרכב לסתימת חורים וחיבור אלמנטים מתכתיים. בנוסף, הריתוך פופולרי בתיקון ובניית מעליות, בניקוי פסולת רעילה על ידי רובוטים, בתחום הבנייה, הייטק, התעופה והחלל, מערכת הביטחון והמשטרה ובמוצרים כמו סכיני גילוח ומוצרי חשמל אחרים עם רכיבים אלקטרוניים. עבודות ריתוך נעשות גם לצורך עיבוד שבבי המחייב תקן של מפעלים המייצרים ציוד הנדסי ותעשייתי. בשל טכניקת הריתוך המיוחדת של העיבוד השבבי צריך להקפיד על כללי הבטיחות במפעלים ועל ניקוי פסולת רעילה. לפיכך ישנם מפעלים השולחים את הרכיבים לחברה שלנו ומקבלים שירותי ריתוך לפי הצורך.

עובד בפעל ס.ר.י מבצע ריתוך ברזל
תוצרים לאחר תהליך הריתוך

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם:

תיאור התהליך

ריתוך נקודות בפח נעשה באמצעות אלקטרודות מנחושת שביניהן מניחים את לוחות הפח. באמצעות המכונה האלקטרודות לוחצות את לוחות הפח אחת לשנייה בזמן שמוזרם ביניהן זרם חשמלי בעוצמה רבה. הזרם גורם לעליית הטמפרטורה שמתיך חלק מהמתכת על מנת שלא תהיה התנגדות בין הלוחות. כאשר מופסק הזרם החשמלי המתכת מצטמקת אך אינה מתעוותת והריתוך יוצא נקי. המרחק בין נקודות הריתוך מדוד באמצעות המכשור הממוחשב ולמעשה יוצר קו חיבור בין הלוחות שמחבר ביניהם. במידה והזרם החשמלי חלש, הלחץ יהיה קטן ויגרום לחומר המתכתי לא להתמוסס ולמנוע מחיבור אופטימלי מלהתקיים. לעומת זאת, כאשר מוזרם יותר מדי חשמל או בעת שמוזרם זרם חשמלי ארוך מדי, כל החומר המתכתי בנקודות הריתוך יימס וייווצרו חורים בנקודות החיבור. לפיכך, היכולת לתכנן מראש זמן מדוד ועוצמת זרם חשמלי רצויה היא משמעותית ואפשרית רק באמצעות מכונות משוכללות ומדויקות.

מכונות ריתוך בס.ר.י מתכות

למה אנחנו?

חברת ס.ר.י מתכות היא חברה ידועה במפעלים ובתעשיות רבות הן בשל הציוד המתקדם שלנו והן ביכולת שלנו לספק שירות מהיר בכל כמות הדרושה ללקוחות. אנו זוכים להמלצות רבות בשל היכולת לעמוד בציפיות ובזמנים של הלקוחות שלנו, לספק מוצרים עמידים ואמינים, שימוש במכשור איכותי עם תו תקן ורמת בטיחות גבוהה.

לא בכל מפעל ניתן לבצע ריתוכים בשל תקנים או עובדים לא מיומנים. סביבת העבודה לצורך ריתוך צריכה להיות בטיחותית לעובדים, היא דורשת לבוש מיוחד ומסכות. בנוסף, סוג ושיטת הריתוך צריכות להיות מותאמות לסוג המתכת.

לאור עובדות אלו הריתוך צריך להתבצע במקום בו עובד צוות ריתוך מקצועי שהוכשר למשימות מסוג זה ומנוהל בפיקוח וביקורת באופן שוטף ומיטבי.