ריתוך אלומיניום, ריתוך נירוסטה, ריתוך ברזל בס.ר.י מתכות

ריתוך אלומיניום, נירוסטה וברזל

ריתוך אלומיניום, ריתוך נירוסטה, ריתוך ברזל בס.ר.י מתכות

ריתוך אלומיניום, נירוסטה וברזל

עובד מבצע ריתוך אלומיניום, נירוסטה וברזל במפעל

מכונות ריתוך אלומיניום, נירוסטה וברזל בס.ר.י.

ב-ס.ר.י מתכות אנו מבצעים עבודות ריתוך באמצעות מכונות ריתוך מתקדמות, שמסוגלות לבצע ריתוך אלומיניום, נירוסטה וברזל בשיטת מיג  (MIG)  וטיג (TIG) .

עד כמה שמנסים להגיע לאחידות בעת פעולת הריתוך, לעיתים יש לתת למוצר מוגמר חיזוקים אסתטיים. לפיכך, בחברה ישנו גם צוות הממונה על ליטוש המתכות לאחר הריתוך. בשל העובדה שפעולת הריתוך גורמת לעיתים לבליטות וגירודים שונים, הלוחות עוברים ליטוש, החלקה והשחזה של הבליטות המיותרות כדי שהלקוחות יקבלו מוצר מוגמר ואיכותי.

תוכן עניינים

שיטות הריתוך

ישנן מספר שיטות ביניהן: ריתוך באמצעות בלון חמצן ובלון אצטלין, ARC,  SWAM, ריתוך בלייזר,  אינקוול, באמצעות רובוט וריתוך ורטיקלי. בחרנו להתמקד בשלושת השיטות העיקריות והנפוצות ביותר.

שיטה 1: ריתוך נקודות

ריתוך נקודות היא שיטה הפועלת בחימום של אזור הריתוך באמצעות זרם חשמלי גבוה. הזרם מועבר לגופים המיועדים לריתוך, בדרך כלל לוחות פח, בנקודות המפגש ביניהם לזמן קצר. שיטה זו אינה מחייבת בחומר מילוי או בקשת חשמלית כמו שיטות אחרות. זוהי השיטה היעילה ביותר לפח מעובי של חצי מ"מ ועד לעובי של 3 מ"מ.

שיטה 2: ריתוך טיג (TIG)

גם זוהי שיטה הנעשית בטמפרטורה גבוהה בהתאם לחומר אותו מרתכים בצורה מדויקת ובאיכות גבוהה, אך בשונה משיטת נקודות יש להשתמש בחומר מילוי בזמן הפעולה. זוהי שיטה יעילה למפעלים תעשייתיים אך בניגוד לשיטת נקודות היא קשה לתפעול כיוון שהיא פועלת בצורה ידנית. כלומר, בעזרת הידיים ולחץ של כף הרגל על הדוושה.

שיטה 3: ריתוך מיג (MIG)

שיטה זו נפוצה ומתקדמת הנעשית גם היא באמצעות אלקטרודות המפעילות לחץ על לוחות הפח ובקשת חשמלית המייצרת חום. בשונה משיטת נקודות, הפעולה יכולה להתבצע באמצעות גז ארגון, פחמן דו חמצני או הליום. הגז למעשה מגן על הקשת החשמלית על מנת למנוע חמצון וזיהום ולכן התוצר יוצא נקי ועמיד. שיטה זו ניתן לתפעל בצורה ידנית או אוטומטית וניתן לבחור האם להזרים לה מתח חשמלי קבוע, גבוה או נמוך.

שימושים אופייניים

ריתוך בשיטותיו השונות מיועד לשימוש תעשייתי בכל הקשור למכונות אוטומטיות ורובוטים המייצרים מוצרים מרכיבים זעירים או גדולים. שיטת נקודות מבוקש מאוד לצורך חיבור יריעות פח, אלומיניום, נירוסטה וברזל. עושים בו גם שימוש בעיקר בתעשיית הרכב לסתימת חורים וחיבור אלמנטים מתכתיים. בנוסף, הריתוך פופולרי בתיקון ובניית מעליות, בניקוי פסולת רעילה על ידי רובוטים, בתחום הבנייה, הייטק, התעופה והחלל, מערכת הביטחון והמשטרה ובמוצרים כמו סכיני גילוח ומוצרי חשמל אחרים עם רכיבים אלקטרוניים. עבודות ריתוך נעשות גם לצורך עיבוד שבבי המחייב תקן של מפעלים המייצרים ציוד הנדסי ותעשייתי. בשל טכניקת הריתוך המיוחדת של העיבוד השבבי צריך להקפיד על כללי הבטיחות במפעלים ועל ניקוי פסולת רעילה. לפיכך ישנם מפעלים השולחים את הרכיבים לחברה שלנו ומקבלים שירותים לפי הצורך.

עובד בפעל-ס.ר.י מבצע ריתוך מיג לברזל, אלומיניום ונירוסטה
תוצרים לאחר תהליך ריתוך טיג

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם:

תיאור התהליך

ריתוך נקודות בפח נעשה באמצעות אלקטרודות מנחושת שביניהן מניחים את לוחות הפח. באמצעות המכונה האלקטרודות לוחצות את לוחות הפח אחת לשנייה בזמן שמוזרם ביניהן זרם חשמלי בעוצמה רבה. הזרם גורם לעליית הטמפרטורה שמתיך חלק מהמתכת על מנת שלא תהיה התנגדות בין הלוחות. כאשר מופסק הזרם החשמלי המתכת מצטמקת אך אינה מתעוותת והריתוך יוצא נקי. המרחק בין נקודות הריתוך מדוד באמצעות המכשור הממוחשב ולמעשה יוצר קו חיבור בין הלוחות שמחבר ביניהם. במידה והזרם החשמלי חלש, הלחץ יהיה קטן ויגרום לחומר המתכתי לא להתמוסס ולמנוע מחיבור אופטימלי מלהתקיים. לעומת זאת, כאשר מוזרם יותר מדי חשמל או בעת שמוזרם זרם חשמלי ארוך מדי, כל החומר המתכתי בנקודות הריתוך יימס וייווצרו חורים בנקודות החיבור. לפיכך, היכולת לתכנן מראש זמן מדוד ועוצמת זרם חשמלי רצויה היא משמעותית ואפשרית רק באמצעות מכונות משוכללות ומדויקות.

מכונות ריתוך בס.ר.י מתכות

למה אנחנו?

חברת ס.ר.י מתכות היא חברה ידועה במפעלים ובתעשיות רבות הן בשל הציוד המתקדם שלנו והן ביכולת שלנו לספק שירות מהיר בכל כמות הדרושה ללקוחות. אנו זוכים להמלצות רבות בשל היכולת לעמוד בציפיות ובזמנים של הלקוחות שלנו, לספק מוצרים עמידים ואמינים, שימוש במכשור איכותי עם תו תקן ורמת בטיחות גבוהה.

לא בכל מפעל ניתן לבצע ריתוכים בשל תקנים או עובדים לא מיומנים. סביבת העבודה לצורך ריתוך צריכה להיות בטיחותית לעובדים, היא דורשת לבוש מיוחד ומסכות. בנוסף, סוג ושיטת הריתוך צריכות להיות מותאמות לסוג המתכת.

לאור עובדות אלו הריתוך צריך להתבצע במקום בו עובד צוות  מקצועי שהוכשר למשימות מסוג זה ומנוהל בפיקוח וביקורת באופן שוטף ומיטבי.