מפעל ס.ר.י מתכות בקרית מלאכי

זיווד אלקטרוני

מפעל ס.ר.י מתכות בקרית מלאכי

זיווד אלקטרוני

זיווד אלקטרוני להגנה על חוות השרתים
זיווד אלקטרוני להגנה על חוות השרתים

מומחים ומובילים בזיווד אלקטרוני

חברת "ס.ר.י מתכות" מומחית ומובילה בעיצוב, תכנון וייצור זיווד אלקטרוני למוצרים אלקטרוניים בתעשייה בהתאמה אישית.

ייצור מערכת הזיווד האלקטרוני מתבצע באמצעות מגוון רחב של עבודות מתכת, שנעשות בצורה מדויקת על ידי צוות מנוסה במפעל. אותן עבודות כוללות חיתוך, ערגול וריקוע לפח, ניקוב, כיפוף, ריתוך ומלאכות נוספות בהתאם לצורך של כל מערכת באופן ספציפי.

מהו זיווד אלקטרוני?

בכל מוצר אלקטרוני, בין אם מדובר במכונות הגדולות והמורכבות ביותר, ובין אם במוצרים הקטנים והעדינים ביותר, ישנם מרכיבים שונים המאפשרים למערכת לפעול בצורה תקינה. 

החלקים שאחראיים על העבודה עצמה, כלומר על הפעולות אותן המערכת האלקטרונית מבצעת בפועל, הם רכיבי החומרה של המערכת. עם זאת, בכל מוצר אלקטרוני בעולם צריך לתכנן ולייצר בצורה מדויקת גם את כל מה שסובב את רכיבי החומרה, שומר עליהם ומאפשר להם לעבוד בצורה תקינה. אותם רכיבי מעטפת חשובים הם שנכנסים תחת ההגדרה הרחבה של זיווד אלקטרוני. 

הזיווד האלקטרוני יהיה מורכב ממוצרי מתכת שונים, שיתוכננו באופן מדויק בהתאם למערכת ולצרכים שלה, ויספקו מעטפת אידיאלית – כזו שתאפשר לאלקטרוניקה לעבוד בצורה המיטבית לאורך זמן רב ככל הניתן.

חשיבותו של זיווד באלקטרוניקה

מערכת אלקטרונית, גם זו הנמנית על הפשוטות ביותר, מורכבת ממעגלים ומרכיבים עדינים, שנזקים פיזיים יכולים להשבית בקלות רבה מאוד. לא בכדי, כאשר אנו משתמשים במחשב או בטלפון, אינכם איננו נוגעים במעגלים האלקטרוניים ובוודאי שאיננו מפעילים אותם באופן ידני. אנו חשופים רק לחלק החיצוני ולמעטפת, שמפעילים את המעגלים האלה מבחוץ.

אותה מעטפת, וליתר דיוק השלד של אותה המעטפת (ולא הכפתורים) מונע היווצרות נזק שיכול להשבית את המעגלים. נזק כזה יכול להיגרם כתוצאה מהתערבות אנושית כדוגמת  מגע פיזי שלנו או שאריות נוזלים ולכלוך. באותה המידה, הנזק הזה גם יכול להיגרם מלחות, אבק ורכיבים אחרים שקיימים בסביבה שלנו באופן טבעי. 

כאשר מערכת הזיווד האלקטרוני מתוכננת ובנויה בצורה נכונה, אנחנו מונעים מהנזק הזה להצטבר ומאריכים את חיי המערכת באופן משמעותי. לחילופין, כאשר הזיווד האלקטרוני של כל מערכת אלקטרונית באשר היא נפגע, או כאשר הוא לא מתוכנן בצורה נכונה, נגלה כי השרידות של אותו המכשיר פוחתת באופן משמעותי. הדבר נכון הן עבור המוצרים הקטנים ביותר והן עבור אלה הגדולים והמורכבים ביותר.

עוד יישום חשוב שממחיש את חשיבותה של מערכת הזיווד האלקטרוני הוא שמירה על טמפרטורות. חשוב מאוד שמערכות אלקטרוניות לא יתחממו או יתקררו יתר על המידה. תכנון נכון של המעטפת שלהן מבטיח שליטה אידיאלית ברמת החום איתה המעגלים צריכים להתמודד.

יתרונות של זיווד מתכת באלקטרוניקה

 
יתרוןתאור
עמידותאריזות מתכת מספקות הגנה חזקה ויציבה לרכיבים אלקטרוניים, כך שהם יותר עמידים לנזק מכוחות חיצוניים.
פיזור חוםאריזות מתכת עם תכונות נמוכות של נפיצת חום גבוהה, מאפשרות פיזור מהיר ויעיל של החום מהרכיבים האלקטרוניים, מונעות חימום מיותר ונזק.
מסך EMIאריזות מתכת מספקות מסך יעיל נגד הפרעות אלקטרומגנטיות (EMI), מפחיתות את סיכון הפרעות ואובדן סיגנלים במכשירים אלקטרוניים.
עמידות לקורוזיהאריזות מתכת מיוצרות עם חומרים עמידים לקורוזיה, מגנות רכיבים אלקטרוניים מנזק שנגרם עקב חשיפה ללחות, כימיקלים וגורמים אקולוגיים אחרים.
התאמה אישיתאריזות מתכת ניתנות להתאמה אישית בקלות לפי הצרכים הספציפיים של רכיבים אלקטרוניים.

כיצד מתכננים את הזיווד

תכנון הזיווד מתחיל באפיון מדויק ומקיף של המערכת האלקטרונית עצמה. לפני שמנסים להבין מה המידות, החומרים והעבודות אותן צריך לבצע עבור מערכת הזיווד, יש להבין בדיוק מה היקף המערכות האלקטרונית אליהן אותו זיווד אלקטרוני צריך להתאים. 

יש להגדיר מראש ובדיוק כמה מעגלים אלקטרוניים צריכים להיכנס למערכת ומה גודלם, מחשבים מה הטמפרטורה שבה המערכת צריכה להישמר, ומה רמת הריווח שצריכה להישמר בתוך המערכת. כך, ניתן לחשב בצורה מדויקת מאוד את המידות הנחוצות של הזיווד האלקטרוני – כמובן שבתיאום מלא ובהתאם לצרכים של הלקוח שמזמין את העבודה.

בשלב זה צריך להתחיל להתייחס לחומרים מהם תורכב מערכת הזיווד האלקטרוני. מדובר בחומרים מתכתיים, שצריכים לספק קשיחות מבנית מצד אחד, והגנה מפני רטיבות ונזקי טמפרטורה מצד שני. אותם חומרים יהיו במרבית המקרים שילוב של סגסוגות אלומיניום, פח ומתכות אחרות.

במקביל, יש לתכנן גם את כלל החריצים, הנקבים, החורים והפתחים, שצריכים להיות משולבים בזיווד האלקטרוני, בכדי לאפשר לכבלים והחיבורים השונים לעבור ולהתחבר בצורה פשוטה עבור המפעיל.

אלה הם השלבים השונים של תכנון הזיווד – לידיעתכם. הדגש החשוב מכל הוא כמובן לפנות לחברה שמתמחה בעבודות מתכת ככלל ובעבודות זיווד אלקטרוני בפרט, לצורך תכנון וביצוע מלאכת ייצור הזיווד.

פרמטרים עיקריים בתכנון מארזים למוצרים אלקטרוניים

כפי שהסברנו בקצרה, הפרמטרים בהם צריך להתחשב כאשר מתכננים מארזי זיווד למוצרים אלקטרוניים כוללים בין השאר:

  • גודל המערכת הרצוי עבור המשתמש והיצרן.
  • גודל המעגלים והמערכות האלקטרוניות המשולבות בתוך מערכת הזיווד.
  • החוזק המבני שצריך לסגל למערכת על מנת לשמור עליה באופן אידיאלי.
  • הגנה מפני רטיבות, אבק ונזקים נוספים.
  • תכנון החריצים השונים דרכם יעברו הכבלים והחיבורים השונים במערכת האלקטרונית.
  • הטמפרטורה שצריכה להישמר בתוך המערכת.
  • מחיר המערכת והמחיר שאותו ניתן להוציא על מרכיבי הזיווד השונים, על מנת להשאיר את המוצר בעלות סבירה עבור היצרן והלקוח גם יחד.

בהתאם לכל הפרמטרים הללו, מתכננים בצורה מדויקת את מערכת הזיווד. לאחר מכן, כל מה שנשאר לעשות הוא להתחיל בתהליך הביצוע.

למה אנחנו

חברת ס.ר.י  מתכות נוסדה בשנת 1989, ומאז מספקת לכל לקוח מענה רחב הכולל פתרונות זיווד, שירותי כיפוף, ערגול וניקוב פחים CNC, ליטוש פחים, וחיתוך לייזר  תחת קורת גג אחת, משלב התכנון ועד סיום שלב הייצור והאספקה. 

עבודת זיווד אלקטרוני צריכה להתבצע בצורה מדויקת ללא פשרות, שכן כל טעות קטנה עלולה להוביל לנזק גדול במערכת בסופו של דבר. חברה מנוסה ומובילה בתחומה כמו ס.ר.י מתכות, שמבצעת עבודות מתכת מקצועיות בטכנולוגיה מתקדמת וברמה הגבוהה ביותר, היא הכתובת הנכונה ביותר עבורכם לתכנון והוצאה לפועל של זיווד אלקטרוני.

שאלות ותשובות בנושא זיווד אלקטרוני

האריזה הנכונה מסייעת במניעת נזק לרכיבים האלקטרוניים מגורמים סביבתיים כגון טמפרטורה, לחות ולחץ מכני. זה יכול גם לספק בידוד מפני הפרעות אלקטרומגנטיות. 

לאריזה אלקטרונית יכולה להיות השפעה משמעותית על עלות המכשירים, שכן היא יכולה לתרום לחלק ניכר מעלות הייצור הכוללת. תכנון ועיצוב פתרונות אריזה חסכוניים הוא קריטי להשגת תמחור תחרותי.

בבחירת ספק שירות בתחום, חשוב לקחת בחשבון גורמים כמו הניסיון והמוניטין של הספק, מומחיות, זמן אספקה, עלות ושירות לקוחות.