ריתוך נקודות במפעל ס.ר.י מתכות - גירסת דסקטופ

ריתוך נקודות

ריתוך נקודות במפעל ס.ר.י מתכות - גירסת מובייל

ריתוך נקודות

מכונות ריתוך נקודות

מכונות ריתוך נקודות בס.ר.י.

ב- ס.ר.י מתכות אנו מחזיקים במכונות ריתוך נקודות מתקדמות.

למרות שישנן שיטות שונות לריתוך הנעשות באמצעות בלוני גז, קשת חשמלית, חומרי מילוי, לייזר ועוד, שיטת ריתוך הנקודות היא היעילה ביותר. זאת מכיוון שניתן לרתך באמצעותה מתכות דקות בעובי של 0.5-3 מ"מ בעיוות מינימלי.

חשוב לציין, במידה ונותרות שאריות מתכתיות בולטות על הרכיבים אותם מחברים, הן ניתנות לליטוש, כך שהמוצר מגיע ללקוחות בצורה מושלמת ואסתטית בליווי שירות אמין ומקצועי.

תוכן עניינים

מהו ריתוך נקודות? ​

ריתוך נקודות זו אחת השיטות של ריתוך התנגדות חשמלית. בשונה מריתוך קו התפר, ריתוך פלאש או הקרנה, מדובר על חיבור מקומי של שני גופים מתכתיים הנעשה בצדדים של הרכיבים אותם רוצים לחבר באופן ישיר בנקודות מסוימות. הריתוך נעשה בהתאם לצרכים ולסוג המתכת כאשר הוא מושפע מהעובי של הפחים, , ממידת החום וזמן הריתוך.

להבדיל משיטות ריתוך אחרות הריתוך הנקודתי ממוקד אך יעיל בעיקר לפחים דקים. מצד שני, כשצריך חוזק גזירה גבוה, שיטת הנקודות פרקטית יותר. הריתוך יכול להתבצע בין שני גופים שהמבנה הגרעיני שלהם שונה בעזרת הפעלת לחץ וטמפרטורה גבוהה לזמן קצר או בין שני גופים דומים מבחינת החומר על ידי היתוך באנרגיה גבוהה.

עובד בס.ר.י מערכות מבצע ריתוך נקודות
תהליך ריתוך נקודות
ציוד משנה ריתוך נקודות ידיני

תיאור התהליך?

בין אם מדובר על ריתוך נקודות ידני ובין אם על ריתוך נקודות חשמלי באמצעות מכונה – בשניהם מופעל לחץ וחום על גופי המתכת אותם מחברים אחד לשני. ההבדל הוא בתהליך העבודה. בעוד שריתוך ידני נעשה על ידי לחיצות היוצרות את הנקודות, בריתוך מכאני ישנן שתי אלקטרודות העשויות נחושת שנצמדות לרכיבי המתכת ומפעילות עליהם לחץ אוטומטי בעוצמה ובחום אותם מכוונים מראש. יש להניח את הגופים בין האלקטרודות וללחוץ על פדאל ההפעלה כדי לרתך באופן ממוקד. החום עצמו נוצר מזרם חשמלי בטמפרטורה גבוהה שמאפשרת את פעולת הריתוך ולכן יש לכוון אותה לעוצמה הדרושה על מנת שיהיה תיאום לסוג ועובי המתכת ושלא ישפיע על האיכות במידה והטמפרטורה תהיה חמה או קרה מדי.

להבדיל מהלחמה המחברת מתכות באמצעות בדיל, הנקודות שנוצרות על גוף הריתוך ממיסות את החומר באותו אזור ולכן הגוף מצליח להתחבר לגוף השני. על מנת להימנע מתקלות במיוחד במתכות דקות, חשוב לכוון את עוצמת הכוח והחום. כאשר הטמפרטורה גבוהה יתר על המידה או הלחץ נמוך מדי, אזור חיבור הנקודות יהיה לקוי.

יתרונות השיטה

ריתוך נקודות אינו תהליך מורכב מכיוון שהוא פועל בצורה מכאנית, אם כי יש לדייק במיקום הנקודות ובעוצמת הזרם החשמלי והפעלת הלחץ. ביחד עם זאת, האדם המפעיל את המכונה צריך רק לכוון את העוצמה הרצויה והכל קורה לבד. לא מדובר על שיטה הפועלת באמצעות גז או חומרי מילוי, אלא בניצול אנרגיה חשמלית וחסכנית. בשיטה זו ניתן להגביר את קצב העבודה ולייצר יותר גופים מרותכים. בנוסף, מדובר על עלויות זולות, דבר המאפשר לתעשיות רבות להזמין ריתוך של גופים ואלמנטים קטנים בכמויות ולחסוך לא מעט כסף. חשוב לציין שריתוך נקודות הוא אסתטי יותר הנעשה בצורה מאוד מדויקת, מהירה, אחידה ונקייה.

שימושים אופייניים בריתוך נקודות

השימושים הנפוצים ביותר בריתוך נקודות הם בתעשיית הרכב לצורך הרכבת אלמנטים מתכתיים ותיקוני פח. בשיטה זו משתמשים גם לצורך חיבור יריעות דקות של פח ואלומיניום. בנוסף, עושים בריתוך זה שימוש גם בתחום הרובוטיקה או בתעופה. למעשה, השימוש בריתוך נקודות הינו בלתי מוגבל ונדרש בתעשיות רבות ומגוונות.

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם:

עובד מבצע תהליך ריתוך נקודות ידיני

למה אנחנו?

כבר בשנת 1989 כאשר חברת ס.ר.י מתכות נוסדה והחלה לעסוק בשירותים טכנולוגיים מתקדמים לתעשיות שונות, היא שמה כנר לרגליה את תודעת השירות ואספקת מוצרים איכותיים במקום הראשון.

בחברה שלנו מעניקים לא רק פתרונות ריתוך, אלא כל מה שקשור בעיבוד פחים כמו ערגול, ליטוש, כיפוף, ניקוב וחיתוך פח. רבים מהמפעלים בארץ מקבלים מאיתנו ייעוץ ושירות הנעשה באמצעות מכשור משוכלל ובטכנולוגיית CNC המאפשרים ייצור בכמויות רבות. זאת אומרת, שכאשר חברה מסוימת מזמינה שירותי ריתוך, ההזמנה תסופק לה במהירות רבה.

חשוב לציין שהחומרים בהם משתמשים בחברה לצורך ריתוך הם חומרים איכותיים, כשם שמכונות הריתוך חדישות ומפיקות מוצרים נקיים מבלי שנקודות הריתוך יהיו בולטות לעין.

הצוות המיומן של סרי מתכות, פועל במרץ ובמקצועיות על מנת לשרת את הלקוחות ואת צרכיהם האישיים בתכנון ובהתאמת השירות המבוקש.

לחברה יש מכונות לייזר, מכונות לנעיצת קשיחים בפח, גיליוטינות ומכונות נוספות לחיתוך ברזל, אלומיניום ונירוסטה שמסייעות למפעלים רבים לפתרונות שונים.