ערגול פחים - CNC במפעל ס.ר.י מתכות

ערגול פחים – CNC

ערגול פחים - CNC במפעל ס.ר.י מתכות

ערגול פחים – CNC

פחים שעברו תהליך ערגול

ס.ר.י מתכות - מובילים בערגול פחים CNC

חברת ס.ר.י מתמחה ומובילה בערגול פחים בטכנולוגיית CNC.

מכונת ערגול ה- CNC היא טכנולוגיה ממוחשבת ומתקדמת המאפשרת לערגל פחים באורך של עד 3 מטר.

מכיוון שמכונת הערגול הינה ממוחשבת , ניתן לבצע ערגולים עם קשתות וזויות שונות

לפי דרישה ובצורה מדוייקת ביותר.

נתונים טכניים של מכונת ערגול הפחים בסרי מתכות:

אורך המכונה – 3000 מ"מ

4 גלילים הידראולי

עובי פח מקסימלי – 6 מ"מ

סוגי חומרים: אלומיניום, נירוסטה וברזל.

תוכן עניינים

מה השימושים של ערגול פחים בתעשייה?

ערגול פחים בתעשייה משמש לצורך , פרגולות מתקנים וציוד רחוב כמו ספסלים, אשפתונים ומתקני שעשועים. בנוסף, ניתן לעבד את הפחים לצורך, מכלים,  קונוסים או, תעופה, תעשיות צבאיות, מפעלי הייטק זיווד אלקטרוני וכיוצא בזה.

מה ההבדל בערגול פחים בשיטה רגילה לבין ערגול פחים בטכנולוגיית CNC?

בעבר הערגול היה נעשה בידי פועלים שהיו צריכים לעבוד עם מכשירים ידניים כמו פטישים, צבתות על מנת לערגל או לכופף פח, פעולות שגרמו לפציעות, תאונות עבודה וחוסר דיוק. מעבר להעסקת כוח אדם גדול יותר, היה קשה להימנע מפגיעות כתוצאה מחיתוך או ריתוך הפח. בנוסף, התוצאות לא היו מדויקות כפי שהן היום. מכיוון שמכונת CNC ממוחשבת ורובוטית, ניתן לתכנת אותה על פי מידות. בהתאם לתכנון באמצעות הקלדה פשוטה על המחשב מגיעים לדיוק מקסימלי. ניתן לדמות את היכולות של המכונה למדפסת התלת ממדית שמסוגלת לדייק בצורה אופטימלית. לפיכך, מדובר בשכלול שאינו מצריך כוח אדם, התמודדות עם תאונות או מוצרים שאינם מושלמים.

טכנולוגיית ערגול הפחים CNC החלה להתפתח בשנות ה-50 של המאה הקודמת, ועם השנים הפכה להיות נפוצה יותר בקרב מפעלים המספקים שירותי ערגול פחים.

עד אז בוצע תהליך ערגול הפחים בשיטות ידניות ובכלים ידניים כפטישים וצבתות.

למרות התפתחות שיטת ערגול הפחים ב-CNC, ניתן כיום עדיין למצוא שיטות ישנות ומקבילות:

שיטת ידנית משמעותה – הנעת המערגלת בצורה ידנית ליצירת הצורה הרצויה. היא משמשת בעיקר לערגול פחים דקים. בשיטה זו משתמשים בעלי מקצוע זעירים.

שיטת ערגול הפחים החצי אוטומטית מכילה הפעלת מערגלת בצורה חשמלית. החיסרון בשיטה זו היא שקשה לדייק ולחזור לאותה נקודה בדיוק. בנוסף, לא ניתן ליצור צורות שונות בשיטה זו.

שיטת ערגול הפחים CNC הינה שיטה ממוחשבת ומדוייקת, ממוכנת ומאפשרת ערגול פחים מדוייק, חזרה לאותה הנקודה של הערגול ויצירת צורות בכל צורה שנדרשת. שיטה זו מערבת עבודה על מחשב, תוך דיוק נתונים מקסימלי לפי מידות הפריטים הנדרשים לערגול. נדרש ידע והכשרה להפעלת מכונת ערגול CNC .

תהליך ערגול פחים

תהליך ערגול פחים הנעשה על ידי הוראות מדויקות המוקלדות למחשב המכונה מצליח לעבד מתכות לפח בעיצובים שונים, מעוגלים, ישרים או מהונדסים וליצירת פחים מעוגלים. התהליך נעשה על ידי הכנסת המתכת למכונה בין 3 גלילים לפחות או יותר על פי הצורך. לאחר הכנסת הנתונים למחשב, המכונה עובדת באופן אוטומטי ומייצרת את המוצר שהוגדר לה בתכנית העבודה הממוחשבת.    

למה אנחנו?

ערגול פחים בחברת ס.ר.י מותאם לצרכי הלקוחות באופן אישי. בתהליך העיבוד החברה מקפידה על מידות מדויקות, אמינות ועבודה מקצועית בהתאם לבקשת הלקוחות. אחד היתרונות הבולטים של החברה הוא היכולת לספק ללקוחותיה ייצור בכמויות גדולות שיגיע תוך זמן קצר. כאשר הלקוחות פונים לחברה הם מקבלים ייעוץ מקצועי בנוגע למידות, לחומרי הגלם ולתכנון המוצר המוגמר. מעבר ליחס אדיב ואספקה מהירה, החברה מחויבת לאיכות ללא פשרות. האמינות של הציוד הטכנולוגי והמורכבות שלו צריכה להתבצע בידיים טובות ובתקנים מחמירים תוך ביקורת קפדנית.

לחברת ס.ר.י  מתכות יש את היכולת לספק חיתוך לייזר, כיפוף, ליטוש, ניקוב וערגול פחים למפעלים ותעשיות רבות עם הצלחות מוכחות של לקוחות מרוצים רבים.

תוצרים אחרי תהליך ערגול פח
מכונות ערגול פחים CNC