מפעל ס.ר.י מתכות בקרית מלאכי

חיתוך וכיפוף פחים

מפעל ס.ר.י מתכות בקרית מלאכי

חיתוך וכיפוף פחים

חיתוך וכיפוף פחים בחברת ס.ר.י מתכות
חיתוך וכיפוף פחים בחברת ס.ר.י מתכות

מומחים ומובילים בעבודות חיתוך וכיפוף פחים

חברת "ס.ר.י מתכות" מתמחה ומובילה בחיתוך כיפוף פחים בשיטת CNC לתעשייה בהתאמה אישית.

עבודות פח הן חלק בסיסי מאוד בעולם התעשייה המודרני, המצויות כמעט בכל תחום של ייצור ובענפים נוספים כמו הבניין והרכב. כל עבודת פח צריכה להיות מדויקת, חזקה, גמישה ואיכותית. לפיכך, חשוב להתקשר לצורך העניין עם חברה מקצועית שתדע לספק לכם מענה מלא בתחום עבודות הפח.

ס.ר.י מתכות היא בדיוק חברה כזאת, שמביאה איתה ניסיון של מעל ל-30 שנים, גמישות ומקצועיות החל משלב התכנון ועד סיום שלב הייצור, ומכשור מתקדם ברמה הגבוהה ביותר עבור כל עבודות הפח.

חיתוך וכיפוף פחים, באופן ספציפי, מהווים שלבים קריטיים בעבודה עם הפח ובהתאמתו למטרה המדויקת שלשמה הוא מיוצר. אבל מה זה בדיוק חיתוך וכיפוף פחים, וכיצד מבצעים את המלאכות האלה בצורה המדויקת ביותר והיעילה ביותר? נסביר זאת לעומק.

הפח – אחד החומרים החשובים בעולם התעשייה

פח הוא יריעת מתכת דקה, שמרודדת ומרוקעת מחומרי גלם מתכתיים רבים, לרבות אלומיניום, בדיל, מתכת, אבץ וברזל. לוחות המתכת הדקים האלה משמשים אותנו כבר אלפי שנים, אך בעת המודרנית הגענו לשיא של צורך ושימוש בפח, בדגש על עולמות התעשייה המודרניים. החל בתעשיות הרכב, דרך תעשיות ביטחוניות ועולם הבניין, וכלה בעולם הטכנולוגי של ימינו – תמיד ישנו צורך עצום בעבודות פח מסוגים שונים.

בכדי שהפח כחומר גלם ישמש אותנו בצורה הטובה והיעילה ביותר, יש צורך בעיבוד שלו ובהגעה לתוצר מוכן איתו ניתן לעבוד בפס הייצור התעשייתי או באתר הבנייה. תהליך העיבוד הזה כולל, עוד לפני עיבוד הפח עצמו – עיבוד של חומר הגלם לכדי לוחות פח. לאחר התהליך הזה, יש לבצע חיתוך וכיפוף של לוחות הפח למידות והצורות המדויקות בהן הם נחוצים.

לעיתים קרובות, מתייחסים לשתי המלאכות השונות האלה – חיתוך הפח וכיפוף הפח – כחלק מאותו תהליך של עיבוד פחים. עם זאת, חשוב להכיר את שני השלבים האלה ואת הביצוע המדויק שלהם שלב אחרי שלב.

מתי נרצה לבצע כיפוף פחים, וכיצד נעשה זאת?

כיפוף הוא תהליך עיבוד מתכת בו מפעילים כוח מכאני, ואשר מטרתו לרקע ולשנות את צורתו של חומר הגלם. הכוח שמופעל לוחץ על לוח הפח ומשנה את צורתו, בתהליך שנועד ליצור תשתיות למטרות שונות – החל בצינורות וקונסטרוקציות לעולם הבניין, דרך שלדים לרכב וכלה בחלקים שונים של מנועים וגנרטורים.

הכיפוף עצמו מתבצע במכונת כיפוף, המפעילה לחץ מכאני על לוח הפח שמהווה חומר גלם. המכונות האלה יכולות להיות מכונות ידניות או מכונות ממוחשות בשיטת CNC. אצלנו בס.ר.י מתכות עובדים עם מכונות כיפוף CNC ברמה הגבוהה ביותר, כאשר המקצועיות הנרחבת שלנו מתורגמת לשליטה מדויקת במידות המוזנות למכונה, והשגחה קפדנית על עבודתה המדויקת. 

באמצעות כיפוף CNC ניתן להגיע לתוצאות מדויקות לרמה המילימטרית, עם עמידות מקסימלית של חומר הגלם המכופף. במקרים רבים, כיפוף הפחים יגיע כשלב מקדים או כשלב עוקב לתהליך חשוב נוסף של עיבוד הפח – חיתוך הפחים.

מתי נרצה לבצע חיתוך פחים, וכיצד נעשה זאת?

כאשר רוצים להגיע למידות מדויקת של לוחות פח, צריך במרבית המקרים גם לחתוך את חומר הגלם בצורה מקצועית. חיתוך הפחים יכול להתבצע בשלב ראשוני של עיבוד הפח בצורתו הגולמית ביותר לכדי הצורות אותן נעבד לאחר מכן עם כיפוף וניקוב פחים. 

מנגד, החיתוך גם יכול להיות השלב הסופי של ייצור הפח, כשמבצעים חיתוך סופי ומדויק בהתאם למידות המדויקות הנדרשות מהמוצר הסופי. בכל מקרה, חיתוך של מתכות ככלל ושל פח בפרט מתבצע כיום בשיטה המודרנית והמקצועית ביותר – חיתוך בלייזר. 

חיתוך פחים בלייזר מתבצע באמצעות מכונת פייבר משוכללת, שמבטיחה דיוק מילימטרי ויעילות אנרגטית גבוהה בביצוע עבודת החיתוך. 2 מכונות החיתוך שלנו מתאימות לעבודות פח מכל סוג, ברמות עובי שונות ובמידות מקסימליות של 3000X1500 מ"מ.

חיתוך וכיפוף פחים – חלק אחד בתהליך ארוך

חיתוך וכיפוף פחים הוא שלב המשכי ומשמעותי בביצוע עבודות פח, שמטרתו להביא את חומר הגלם הראשוני לכדי הצורה והמטרה הסופית לשמה הוא אמור לשמש. אנו מבצעים את חיתוך וכיפוף הפחים לאחר תכנון מדויק, ובצורה יעילה כחלק מפס ייצור של ממש. במקרים רבים, חיתוך וכיפוף הפחים יהיה עוקב או קודם לביצוע עבודות רבות אחרות לרבות ניקוב, צביעה, ריתוך או ציפוי של המתכת. את כל התהליך הזה, מתחילתו ועד סופו, תוכלו לבצע עם השירות של ס.ר.י מתכות.

מענה מיומן, מקצועי ואיכותי בכל עבודות הפח

משלב התכנון וקבלת חומר הגלם הראשוני, דרך יצירת האבטיפוס והתיקונים הנדרשים, ועד ביצוע עבודות חיתוך וכיפוף מתכת כחלק מתהליך ייצור ועיבוד מקיף – ס.ר.י מתכות מהווה one stop shop בתחום עבודות המתכת. 

אנו אוחזים בניסיון של למעלה מ-30 שנה בביצוע עבודות מתכת מכל סוג, ומחזיקים במכשור המתקדם ביותר עבור כל מטרה, לרבות מכונת חיתוך לייזר משוכללת ומכונה מתקדמת של כיפוף בשיטת CNC.

בשורה התחתונה, בכדי להיות בטוחים שהתהליך כולו מתבצע באופן איכותי מקצה לקצה – כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לפנות אלינו.