מפעל ס.ר.י מתכות בקרית מלאכי

חיתוך נירוסטה בלייזר

מפעל ס.ר.י מתכות בקרית מלאכי

חיתוך נירוסטה בלייזר

חיתוך נירוסטה בלייזר בחברת ס.ר.י מתכות בעמ
חיתוך נירוסטה בלייזר בחברת ס.ר.י מתכות בעמ

חיתוך נירוסטה בלייזר עם ס.ר.י מתכות

עבודות חיתוך נירוסטה בלייזר הן עבודות ייחודיות, שדורשות מקצועיות גבוהה ודיוק חסר פשרות. אם אתם נזקקים לביצוע חיתוך נירוסטה בלייזר, עליכם לוודא שאתם פונים לחברה מובילה בתחום, שתדע לספק לכם מענה איכותי מקצה לקצה. 

מאז שנת 1989 ועד היום ס.ר.י מתכות עונה בדיוק להגדרה הזאת – בעבודות חיתוך בלייזר ובמגוון רחב של עבודות מתכת אחרות. אנשי המקצוע של ס.ר.י מתכות מבצעים כל עבודה נחוצה בסטנדרטים הגבוהים ביותר, משלב התכנון והשרטוט ועד המילימטר האחרון שאותו צריך לחתוך.

הנירוסטה היא חומר גלם איתו צריך לעבוד בצורה המדויקת ביותר

נירוסטה היא סוג של סגסוגת מתכתית, שמכילה ברובה ברזל אך משלבת כ-10.5% של כרום לפחות.  לפיכך, היא מספקת לנו פתרון משולב של מתכת חזקה, אך גם כזו שעמידה בפני רטיבות, חלודה וקורוזיה. 

למעשה, שמה התקני של הנירוסטה בעברית הוא פלדת אל חלד, בדיוק משום שהיא משלבת בין הפלדה החזקה והעמידה לבין התכונות מונעות החלודה.

נירוסטה משמשת אותנו עבור מטרות רבות מאוד בסביבה המודרנית היום-יומית והתעשייתית. מייצרים ממנה תשתיות וצנרת מסוגים שונים, כלי מטבח, ציוד רפואי, פרופילים לבניה, כלי עבודה, מכשירי חשמל ואפילו משתמשים בה לאומנות מודרנית. 

כל עבודה שכזו דורשת דיוק מילימטרי, החל בייצור של צינור או יריעת נירוסטה פשוטה, וכלה בצורות מורכבות וייחודיות עם קווי מתאר מורכבים.

מן הסתם, בכדי להביא את הנירוסטה לצורות ולקווי המתאר בהם נחוץ לנו שהיא תהיה, יש צורך בחיתוך מדויק שלה. חיתוך ברמה כזאת מושג כיום באמצעות חיתוך נירוסטה בלייזר. נבין איך זה עובד.

 

חיתוך נירוסטה בלייזר – הדרך הנכונה לבצע חיתוך נירוסטה

בעבר, עבודות חיתוך היו מתבצעות באמצעים מכאניים ובשליטה אנושית בלבד, כשגם הכלים המדויקים ביותר לא היו יכולים להגיע לקווי המתאר ברמה מילימטרית ובאופן עקבי. 

כל זה השתנה כשהחלו לעשות שימוש במכונות חיתוך לייזר עבור חיתוך מתכות וחומרי גלם ככלל, ועבור חיתוך נירוסטה בפרט.

מנגנון העבודה של מכונות החיתוך בלייזר הינו פשוט יחסית להבנה, אך כמובן שיש מכאניקה מורכבת מאוד מאחורי כל קו חיתוך. 

קרן הלייזר היא קרן אור כיוונית, שפועלת בהספק גבוה וממוקד כלפי נקודות אליהן היא מכוונת. כאשר מכוונים אותה בצורה מדויקת על קווי מתאר שתוכננו מראש, ניתן לבצע באמצעותה עבודות חיתוך בדיוק גבוה ממה שהכרנו אי פעם בעבר. 

כך, באמצעות מכונות החיתוך בלייזר, ניתן להגיע לתוצאות מדויקות יותר ולהספקי עבודה גבוהים יותר בייצור וחיתוך של לוחות נירוסטה בצורות שונות ועבור כל מטרה.

חיתוך בלייזר מעניק את כל היתרונות

גמישות 

היתרון הראשון שמושג באמצעות חיתוך בלייזר, לא רק בנירוסטה אלא בכל סוג של עבודת חיתוך, הוא בגמישות של שיטת העבודה הזאת. 

חיתוך בלייזר יכול להתאים עבור חומרי גלם רבים ומטרות רבות, ובמיוחד עבור לוחות מתכתיים מסוגים שונים. עם זאת, אותה גמישות לא מתבטאת אך ורק בחומרי הגלם השונים שניתן לחתוך באמצעות חיתוך לייזר, אלא גם בסוג עבודות החיתוך שניתן לבצע באמצעותה. 

חיתוך לייזר מספק גמישות לא רק בחיתוך של חומרי גלם שונים, אלא גם בעבודה על זוויות וקווי חיתוך שאינם ישרים. כך למשל, חיתוך מעגלי של לוח אלומיניום היה משימה מורכבת לפני עידן החיתוך בלייזר – אך כיום מדובר במשימה פשוטה ממש כמו חיתוך בקו ישר.

גימור 

הגימור של עבודת החיתוך מהווה גם הוא חלק בלתי נפרד מהאיכות שמושגת באמצעות חיתוך לייזר. גם כאן, היה מדובר באתגר לא קטן בעבר. 

חיתוך באמצעות מסור או באמצעים מכאניים אחרים יכול היה להיות עבודה "מלוכלכת" למדי, שהגימור שלה היה לא מושלם במקרה הטוב, ומסב נזקים לפס הייצור במקרה הרע. 

קווי המתאר של החיתוך חייבים להיות מדויקים, והגימור חייב להיות מושלם – בלי חומר מיותר שיכול לתקוע את תהליך הייצור, ובלי פינות חדות במקום בו הן לא מתוכננות. 

חיתוך בלייזר הוא בסופו של דבר תהליך עדין בדיוק כפי שהוא עוצמתי – קרן הלייזר היא דקה וממוקדת מאוד, והחיתוך שהיא יוצרת יוצר בעצמו את הגימור הנחוץ.

דיוק 

על הדיוק כבר כתבנו לא מעט, אבל חשוב להמחיש שוב – אין שיטת חיתוך מדויקת יותר מחיתוך בלייזר. בכל סוג של עבודת חיתוך, בכל קו מתאר ובכל הספק עבודה – חיתוך נירוסטה בלייזר הוא פשוט שיטת החיתוך המדויקת ביותר.

חיתוך נירוסטה בלייזר מקצה לקצה בס.ר.י מתכות 

אצלנו בס.ר.י מתכות תקבלו שירות מלא ואיכותי בתחום חיתוך הנירוסטה בלייזר. החל משלב התכנון והשרטוט של קווי המתאר שנחוצים בעבודת החיתוך, דרך ביצוע העבודה עצמה וכיול המחשב כך שהוא יבצע אותה ללא דופי, ועד הגימור והאחריות המלאה שלנו לכל תוצר ותוצר – תקבלו את המענה שיביא למלוא שביעות רצונכם.