מפעל ס.ר.י מתכות בקרית מלאכי

זיווד מתכת

מפעל ס.ר.י מתכות בקרית מלאכי

זיווד מתכת

זיווד מתכת לעמוד תשלום חניה
זיווד מתכת לעמוד תשלום חניה

מומחים ומובילים בזיווד מתכת

ס.ר.י מתכות מתמחים בביצוע עבודות זיווד מתכת בטכנולוגיה פורצת דרך וברמה הגבוהה ביותר, משלב התכנון ועד המוצר המוגמר.

אם אתם צריכים לתכנן ולבצע עבודת זיווד מתכת עבור פס הייצור שלכם – הגעתם למקום הנכון. פנו אלינו, ויחד נתכנן עבורכם מערכת זיווד, שעונה בדיוק על צרכי המוצר שלכם, ונעזור לכם להוציא אותה לפועל ללא רבב.

מהו זיווד מתכת?

זיווד מתכת, ברמת ההגדרה היבשה ביותר, הוא המעטפת שמגנה ושומרת על מערכות חשמליות ואלקטרוניות שונות. מעטפת זו מהווה הלכה למעשה את השלד של אותן מערכות. אם תחשבו רגע על מערכות חשמליות, החל במחשבים וטלפונים וכלה במערכות תעשייתיות כבדות, תבינו שמה שאנחנו רואים מהמערכת הוא בסופו של דבר מעטפת חיצונית.

אותה מעטפת, שאינה מהווה את ליבת המערכת או את החומרה או הקושחה שלה, היא חלק בלתי נפרד ולא פחות חשוב מכל מערכת חשמלית. אם כל מערכת חשמלית או אלקטרונית הייתה פשוט נשארת במצבה החשוף, והמעגלים שלה היו חשופים ופגיעים לנזקי שימוש, מזג אוויר, אבק ועוד – השרידות שלה הייתה נפגעת באופן משמעותי מאוד.

הסיבה שבגינה נהוג לכנות את המעטפת בשם זיווד מתכת, נעוצה בכך שבדרך כלל היא תהיה עשויה מעבודות מתכת ברמה גבוהה. זה הזמן להבין למה משמש הזיווד הזה על פי רוב.

שימושים של זיווד מתכת בתעשייה

זיווד מתכת משמש בתעשייה עבור מטרות רבות מאוד. כל מכשיר חשמלי וכל מוצר אלקטרוני, מקטן לגדול ומפשוט למורכב, חייבים לכלול זיווד מתכת איכותי, שמגן על המערכת לאורך זמן. במכונות תעשייתיות כבדות, זיווד המתכת הזה הוא קריטי, שכן העומס שמופעל על המערכת הוא עצום מבחינה חשמלית, מבחינת טמפרטורה וגם מבחינה משקל ומאמץ. כיוון שכך, הזיווד נועד להתאים לשמירה על מערכות בסדר גודל כזה. גם מבחינת הייצור התעשייתי עצמו, הזיווד מהווה חלק בלתי נפרד מפס הייצור. כל מי שמעוניין לייצר מוצר חשמלי או אלקטרוני, חייב לקחת בחשבון את עבודות המתכת החיוניות לשמירה על המוצר שלו לאורך זמן כחלק מפס הייצור שלו. רק כך, ניתן לייצר בצורה תעשייתית ויעילה מוצרים איכותיים ועמידים לאורך זמן – החל במחשבים ניידים וכלה ברכבים ומוצרים כבדים אחרים.

מתכננים זיווד מתכת? מה צריך לקחת בחשבון

בתכנון של מערכת זיווד מתכת, חשוב לקחת בחשבון כמה פרמטרים קריטיים, שמאפשרים לנו לתכנן אותה בצורה הנכונה ביותר.

ראשית, חשוב לקחת בחשבון את גודל המערכת – מוצרים חשמליים שונים נמצאים במגמה של הקטנה, ואם נתכנן מערכת זיווד גדולה ומסורבלת מדי, נגביל כבר בשלב מוקדם מאוד את התפוצה של המוצרים שלנו.

לאחר מכן, הפרמטר החשוב ביותר שאנחנו צריכים לקחת בחשבון הוא השרידות של המערכת והפגיעות של המעגלים האלקטרוניים השונים הבנויים בתוכה. אם אנחנו רוצים לייצר מוצר שמחזיק לאורך זמן רב ושאיכות השימוש בו לא תיפגע, אנחנו חייבים לתכנן בצורה נכונה את המעטפת המתכתית ששומרת עליו.

המחיר מהווה גם הוא פרמטר חשוב שחייבים לקחת בחשבון – לא נוכל להשתמש בחומרים יקרים מדי אם אנחנו רוצים לשמור את תהליך הייצור ואת המחיר שהצרכן משלם בסופו של דבר, בטווח הגיוני.

לבסוף, עלינו גם לחשוב על הזעזועים והאיומים שהמוצר צריך להיות עמיד בפניהם כשהוא מגיע לצרכן. כך לדוגמה, טלפון נייד חייב להיות עמיד בפני נפילות וזעזועים, ואילו מחשב נייח צריך לשמור על טמפרטורה מסוימת ולהיות חסין ככל הניתן בפני אבק. בקיצור, תהליך תכנון הזיווד הוא תהליך מקצועי ומדויק מאין כמותו, שחשוב לבצעו דרך חברה מקצועית המתמחה בתחום.

כיצד מבצעים זיווד מתכת?

ביצוע זיווד המתכת מתבצע, שלא במפתיע, על ידי חברה שמתמחה בייצור וביצוע עבודות מתכת ברמה הגבוהה ביותר. בכדי לבצע את זיווד המתכת, יש צורך בעבודות מתכת שונות, שתתבצענה כולן בצורה המדויקת ביותר. מחומר הגלם המתכתי הגולמי אנחנו רוצים ליצור בסופו של דבר מעטפת מתכתית קשיחה ומדויקת, ששומרת על המוצר בצורה הטובה ביותר. לכן, יש צורך לבצע עבודות עיבוד מתכת שונות – החל משלב חיתוך המתכת או ריקוע וערגול הפח, דרך מלאכות כמו ריתוך וכיפוף משטחי המתכת השונים, ועד הניקוב המדויק שיוצר את החריצים דרכם עוברים הכבלים והחיבורים השונים. כל התהליך הזה צריך להתבצע בצורה מדויקת ככל הניתן. השיטה הנכונה ביותר לביצוע עבודות מתכת כאלה באופן מדויק היא בשליטת מחשב ובשיטת CNC – כפי שנהוג בחברות ברמה הגבוהה ביותר בתחום עבודות המתכת.

על מה חשוב להקפיד בתכנון וביצוע של זיווד מתכת? 

ישנם כמה דגשים עליהם חשוב להקפיד בתכנון וביצוע של זיווד מתכת.

הדגש הראשון הוא הדיוק – חשוב לזכור שבכל מה שנוגע לזיווד, אי דיוק קטן בשלב התכנון או הביצוע יכול להוביל לעוגמת נפש גדולה עבור היצרן (או גרוע מכך, הצרכן).

איכות חומרי הגלם גם היא דבר שחשוב מאוד לשים אליו לב – שימוש בחומרי גלם זולים ולא עמידים, בדיוק כמו עבודה לא מדויקת, יפגע בשרידות ובאיכות של המערכת לאורך זמן.

במילים פשוטות, צריך להקפיד לתכנן ולבצע את זיווד המתכת רק דרך שירות ברמה הגבוהה ביותר בתחום עבודות המתכת – וזה בדיוק השירות המוצע על ידי ס.ר.י מתכות.

חברת ס.ר.י  מתכות נוסדה בשנת 1989, ומאז מספקת פתרונות ייחודיים בתחום עיבוד הפח. החברה מספקת שירותי כיפוף, ערגון וניקוב פחים CNC, ליטוש פחים, חיתוך לייזר, ופתרונות זיווד לתעשייה.