מפעל ס.ר.י מתכות בקרית מלאכי

חיתוך ברזל בלייזר

מפעל ס.ר.י מתכות בקרית מלאכי

חיתוך ברזל בלייזר

חיתוך ברזל בלייזר
חיתוך ברזל בלייזר

ס.ר.י מתכות – חיתוך ברזל בלייזר ברמה הגבוהה ביותר

ס.ר.י מתכות היא חברה שהוקמה בשנת 1989. ב-33 השנים שעברו מאז, אנו מקפידים על הסטנדרט הגבוה ביותר של ביצוע בכל עבודת מתכת. 

אצלנו תמצאו ותק ומקצועיות ללא פשרות בכל הנוגע לעבודות חיתוך בלייזר באופן כללי, כאשר חיתוך ברזל בלייזר הוא רק אופציה אחת מתוך מגוון רחב של עבודות חיתוך ועיבוד שאנו מבצעים ללא דופי.

ס.ר.י מתכות מהווה עבור לקוחותיה one stop shop.  מהרגע בו הלקוח פונה אלינו, דרך תהליך התכנון ועד הייצור והחיתוך המדויק – אנו מבצעים את כל השלבים מקצה לקצה לשביעות רצונם של לקוחותינו.

אנחנו מביאים איתנו ניסיון רב וגמישות בעבודה עם מערכות שונות וחומרי גלם שונים, ומקצועיות ללא פשרות בכל פרויקט מרמת התכנון ועד המוצר המוגמר.

על מנת להבין את המומחיות שלנו, חשוב להבין קודם כיצד נראית מלאכת חיתוך ברזל בלייזר, ואילו מטרות ניתן להשיג בעבודה מסוג זה.

יתרונות חיתוך ברזל בלייזר 

הברזל הוא אחד מחומרי הגלם הבסיסיים והחשובים ביותר בעולם המודרני, והוא משמש אותנו עבור מגוון רחב של מטרות בעולמות התעשייה והבניין. 

בכדי להגיע לתוצאות האיכותיות ביותר בשימוש בברזל כחומר גלם, צריך לעבד אותו ולחתוך אותו בצורה המדויקת ביותר.

אם אתם מעוניינים בעבודה של עיבוד וחיתוך ברזל, שתתבצע בצורה המדויקת ביותר והיעילה ביותר מבחינת מהירות וצריכת אנרגיה – חיתוך ברזל בלייזר הוא ללא ספק המענה הנכון עבורכם. חיתוך בלייזר מאפשר לנו להגיע לרמת גימור גבוהה במיוחד, עם קווי מתאר וחיתוך שיכולים להיות דקים מאוד ומדויקים מאוד.

יתרון נוסף בטכנולוגיית החיתוך בלייזר הוא הבטיחות שלה, הן מבחינת התהליך עצמו והן מבחינת התוצר המוגמר. זאת מכיוון שחיתוך הלייזר מאפשר ליצור קצוות מעוגלים, ולהימנע מקצוות חדים שיכולים להוות סכנה. גם בהיבט של עובי לוח הברזל שאותו צריך לחתוך, חיתוך בלייזר נותן מענה איכותי ביותר, והוא מתאים לרמות עובי מגוונות – מלוחות תעשייתיים וכבדים ועד עבודות מדויקות בלוחות דקים יחסית.

בשורה התחתונה, מדובר בשיטת החיתוך המדויקת ביותר, בין אם הצורך הוא תעשייתי ונרחב, ובין אם אתם מעוניינים ליצור עבודה מדויקת וייחודית, ואפילו יש שיגידו – אומנותית.

כיצד חותכים ברזל בעזרת מכשיר לייזר?

קרן הלייזר היא קרן אור ממוקדת, שמופעלת בהספק גבוה כלפי נקודה ספציפית במרחב. האנרגיה שמייצרת קרן הלייזר ממוקדת, ויוצרת התכה וחיתוך של חומרי גלם שונים בקלות רבה יחסית לכל שיטה אחרת, ובדיוק מילימטרי. ישנם חומרי גלם שונים אותם ניתן לעבד באמצעות חיתוך לייזר, והברזל מהווה את אחד השכיחים והחשובים ביותר מתוכם.

תהליך חיתוך הלייזר עצמו הוא תהליך ממוחשב, בו מזינים מידות מדויקות (המדידה של המכשיר היא על פי מרחקים קבועים מהעדשה), ובסופו מתקבל לוח ברזל במידות ובעובי הרצויים.

מבחינת המכשור עצמו, מכונות חיתוך בלייזר יכולות להיות מכונות CO2 או מכונות פייבר, כאשר סטנדרט הזהב המקובל היום הוא מכונות הפייבר, שהן החדישות, החזקות והמשוכללות ביותר בתחום. חיתוך CO2 נמצא גם הוא בשימוש, בעיקר עבור עבודות פשוטות יחסית בהיקף נרחב, אך למכונות הפייבר החדשניות יש כיום יתרון גם בהיבט האנרגטי והסביבתי.

לאחר ההזנה של המידות המדויקות למחשב השולט על המכונה, מכונת הפייבר תבצע את החיתוך בלייזר בתהליך מדויק ומהיר יחסית. בהתאם לסוג עבודת החיתוך הנחוצה, יודעים גם להבחין בין עבודות חיתוך המתאימות למכונות בהן לוח הברזל נע יחד עם ראש הלייזר, לעומת עבודות בהן החומר הוא סטטי, והתזוזה היחידה היא של ראש החיתוך. עבודות מהסוג השני הן עבודות מדויקות במיוחד, שמתאימות באופן ספציפי לעבודות עם תבניות חיתוך ייחודיות ומורכבות יחסית, שמקבלות מענה מעולה באמצעות טכנולוגיית הלייזר המודרנית.

לאילו מטרות משמש חיתוך ברזל בלייזר?

לברזל יש מטרות חשובות ורבות. הוא מהווה אחד מעמודי התווך הבסיסיים ביותר של העולם המודרני כולו, בדגש על עולם הבניין והתשתיות ועל התעשייה. כמעט בכל תחום תעשייתי ישנה חשיבות גדולה לעבודות מתכת מדויקות. החל ביצירה של מסגרות ותבניות שונות למוצרי חשמל, דרך מוצרים חקלאיים שונים, ועד קונסטרוקציות ברזל לענף הבניין – עבודות ברזל איכותיות מקיפות אותנו כמעט בכל היבט של חיי היום יום שלנו.

כל עבודה כזו צריכה להיות מתוכננת היטב, כשהדגש המשמעותי ביותר בתהליך ייצור עבודות הברזל הוא עיבוד וחיתוך הברזל. לעבודה מדויקת, בהקשר זה, ישנה חשיבות עצומה. המידות המדויקות של כל חלק וחלק יכולות להיות בעלות חשיבות מכרעת ביסודות מבנה, בתשתיות ובאלקטרוניקה. לפיכך, אסור להתפשר על עבודה לא מקצועית שעלולה להיות בלתי מדויקת.

מבין כל שיטות עיבוד וחיתוך הברזל השונות, השיטה שנחשבת זה זמן רב למדויקת והאיכותית ביותר היא חיתוך ברזל בלייזר. אם אתם שואלים את עצמכם כיצד בדיוק עובדת השיטה הזאת, אנחנו כאן בשביל להסביר.