מפעל ס.ר.י מתכות בקרית מלאכי

כיפוף אלומיניום

מפעל ס.ר.י מתכות בקרית מלאכי

כיפוף אלומיניום

כיפוף אלומיניום בטכנולוגית CNC - ס.ר.י
כיפוף אלומיניום בטכנולוגית CNC - ס.ר.י

ס.ר.י מתכות-מתמחים ומובילים בשירותי כיפוף אלומיניום

בין אם אתם צריכים לבצע עבודת כיפוף אלומיניום ספציפית, ובין אם אתם צריכים לבצע כל מלאכה אחרת בתחום עיבוד וחיתוך המתכות – ב-ס.ר.י מתכות נעניק לכם את המענה המקצועי והשלם ביותר.

כל העבודות שלנו מתבצעות בסטנדרטים הגבוהים ביותר ובהתאם לצרכי הלקוח. אנחנו מהווים One Stop Shop בהיותנו אחראים על התהליך מ-א' ועד ת', מהרגע בו הלקוח מגיע אלינו ועד מסירת המוצר המוגמר, המעובד והמכופף.

מה זה בדיוק כיפוף אלומיניום CNC , וכיצד הוא מתבצע?

כיפוף אלומיניום הוא תהליך בו מבצעים בדיוק את מה שמשתמע מהשם – מכופפים את לוח האלומיניום לצורה מתוכננת מראש. הכיפוף מתבצע באמצעות כוח מכני, המופעל בצורה כיוונית על ידי מכשור המותאם לכך.

עבודות הכיפוף הראשוניות והבסיסיות ביותר התבצעו בעבר ומתבצעות גם היום באופן ידני. למעשה,  גם כשאנחנו משתמשים במפתח שוודי או פלאייר לצורך עיקום או חילוץ דבר מה מתוך צינור מתכת ביתי – אנחנו מבצעים עבודת כיפוף בסיסית. ברמה התעשייתית, משתמשים במכשור גדול וחזק הרבה יותר, אך גם כיום ניתן למצוא עוד משימות בהן עבודה ידנית בסיסית יכולה להיות מספקת.

יחד עם זאת, רוב עבודות הכיפוף כיום מתבצעות באמצעות מכשור מונחה מחשב – מכונות CNC. בתהליך זה, אנחנו מזינים את מידות הכיפוף המדויקות למחשב השולט על מכונת הכיפוף, והתהליך מתבצע באופן אוטומטי. למכשיר הכיפוף בדרך כלל תהיינה זרועות שתלחצנה על חומר הגלם – ובסוף התהליך נקבל את פרופיל האלומיניום המכופף במידותיו המדויקות ביותר.

 מה היתרון של ביצוע עבודת כיפוף אלומיניום בטכנולוגיית CNC?

שיטת ה-CNC היא שיטה של בקרה מספרית ממוחשבת (Computer Numerical Control). במילים פשוטות, שיטה בה מזינים למחשב מידות מספריות מדויקות, כשהמחשב הוא זה ששולט על המכונה התעשייתית בהתאם למידות שהוזנו. היתרון המובהק והברור ביותר של עבודת CNC בכל מה שנוגע לכיפוף אלומיניום הוא ברמת הדיוק. עבודה ממוחשבת תהיה מדויקת יותר מעבודה שמסתמכת על יד אנושית – מקצועית ומיומנת ככל שתהיה.

בעזרת כיפוף CNC אנחנו יכולים להפיק תוצרים מדויקים בהיקף נרחב. כל לוח שנכנס למכונת הכיפוף יצא בדיוק באותה הצורה ובאותן המידות, ללא חריגות וללא טעויות אנוש. כיפוף אלומיניום ב-CNC מאפשר לנו אם כן לא רק דיוק, אלא גם ביצוע עבודות כיפוף בכמויות גדולות בתצורה פשוטה מאוד. כיפוף ה-CNC הוא גם מהיר יותר והרבה יותר חסכוני אנרגטית מהתבססות על מכשור ידני. בשורה התחתונה, מדובר בשיטה היעילה ביותר לכיפוף אלומיניום בפרט, ולעיבוד מתכות באופן כללי.

היכן אנו מוצאים תוצרים של כיפוף אלומיניום בעולם המודרני?

האלומיניום הוא חומר גלם מגוון, קל לשימוש ולעיבוד, וחזק מאוד. הוא משמש אותנו עבור מטרות רבות מספור בחיי היום יום שלנו, החל ברכבים שלנו, דרך הבתים בהם אנחנו גרים והמשרדים בהם אנחנו עובדים, במכשירי האלקטרוניקה הבסיסיים ביותר שלנו. כמעט בכל מוצר מודרני ישנה רמה כלשהי של עבודת אלומיניום מדויקת, ולא בכדי מדובר באחד החומרים השכיחים ביותר והנחוצים ביותר לעיבוד בעולם התעשייה המודרני.

אלומיניום מכופף, כאמור, הוא מרכיב שנמצא בשימוש נרחב מאוד בעולם המודרני. ניתן למצוא תוצרים של עבודות כיפוף אלומיניום בתעלות וצינורות מתכת כחלק מתשתיות של מבנים, כחלק ממנועים ורכיבים מכאניים אחרים של רכבים, ואפילו בתעשייה הימית שבה יש חשיבות עצומה לתשתיות אלומיניום.

האלומיניום הוא חומר בעל יתרונות רבים בהיבט התעשייתי – הוא חזק אך קל יחסית לעיבוד, הוא לא מאוד יקר, והוא גם עמיד בפני נזקי מים וחלודה. משום כך, כשרוצים לבצע עבודות תשתית מודרניות, במקרים רבים בוחרים בפרופילים וצינורות של אלומיניום לביצוע העבודה.

מאחר והאלומיניום בצורתו הגולמית מגיע בלוחות שטוחים, ישנה חשיבות עצומה לעבודה מקצועית של כיפוף אלומיניום, בה אנו מכופפים (פשוטו כמשמעו) את חומר הגלם לכדי הצורך שאנו רוצים שימלא. חשוב גם לציין, שעבודות כיפוף משמשות לא רק לבנייה של תשתיות גדולות וגסות, אלא גם בביצוע המטלות המדויקות והעדינות ביותר. לוחות חשמל והתקנים חשמליים שמהווים חלק ממכשור אלקטרוני, מנועים, שנאים וגנרטורים – כוללים כמעט תמיד מתכות מכופפות בהיקף לא קטן, וישנם לא מעט מקרים בהם המתכות האלה יהיו אלומיניום.

נשמח לשרת אתכם בכל עיבוד מתכת בכלל וכיפוף אלומיניום בפרט. אצלנו תקבלו את המענה האיכותי ביותר בתחום עיבוד המתכות בשיטות המתקדמות ביותר משלב התכנון וביצוע ועד האספקה לבית הלקוח והכל תחת קורת גג אחת.